Resim sanatını insanla buluşturan Ressam Murat Karabüyük, ünlü isimlerin portrelerini insan yüzüne taşıyarak, Türkiye’de bir ilke imza attı.

Resim sanatını insanla buluşturan Ressam Murat Karabüyük, ünlü isimlerin portrelerini insan yüzüne taşıyarak, Türkiye’de bir ilke imza attı. Başkent sokaklarında canlı performansla insan boyayan ressam, vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

Ressam Murat Karabüyük tarafından Türkiye’de ilk kez görücüye çıkarılan ‘insan boyama sanatı’ Karanfil Sokak’ta Başkentlilerle buluştu. Terminatör ve Van Gogh gibi ünlü isimlerin portrelerini insan yüzüne taşıyan Ressam Karabüyük, resim sanatını vatandaşlarla buluşturuyor. Bugüne kadar 100’e yakın insan boyama yaptığını belirten Karabüyük, Leonardo da Vinci tarafından kavak bir pano üzerine resmedilmiş Monalisa portresini insan yüzüne yansıttı.

İnsan boyama sanatını, ‘iki boyutlu resmi üç boyuta taşımak’ olarak tanımlayan Ressam Murat Karabüyük, Türkiye’de ilk kez canlı performansla insan boyadığını söyledi. Yaklaşık 4 senedir insan boyama sanatıyla uğraştığını belirten Karabüyük, bir boyamanın yaklaşık 2-3 saat sürdüğünü ve karaktere göre bu sürenin uzadığını kaydetti.

Ankara’da resim atölyesine sahip olan Karabüyük, sokaklarda insanların bu sanatı görmelerini istediğine dikkat çekerek, “Vatandaşlardan olumlu tepkiler alıyorum, insanların bu sanata büyük bir ilgisi var” dedi. Türkiye’de insan boyama sanatını ilk kez kendisinin yaptığına işaret eden Karabüyük, “Herkes boyama yapabilir ama profesyonel anlamda sadece ben yapıyorum” ifadesini kullandı.

Kızılay Karanfil Sokak’ta sergilenen insan boyama sanatı vatandaşlardan büyük ilgi topladı. – ANKARA

Haber Kaynağı : Haberler.com